A 2010. áprilisi választások második fordulóján kiáltotta világgá a győztes párt győztes vezére, azaz Viktor, a győztes...
Akik hallották, minden bizonnyal meglepődtek. Forradalom a szavazófülkékben? Fülkeforradalom? Ugyan mi fán terem ez a forradalom?
Eladdig a forradalom úgy élt az egyszerű pórnép fejében, mint a zsarnoki uralom elleni nyilt, legtöbbször fegyveres felkelés, aminek eredménye a politikai-hatalmi berendezkedés megváltoztatása (rendszerint a demokrácia irányába). Forradalomnak nevez még a köznyelv olyan, nagy horderejű változásokat (fejlődést), ami gyökeresen átalakította a társadalom létének, életének valamely területét (pl. a tudományos-technikai forradalom).
De mi fán terem a fülkeforradalom? Hogyan nevezhető egy parlamenti képviselőválasztás forradalomnak?
Viktor mindig is szeretett nagyokat mondani, imádja a hangzatos szóvirágokat. Most sikerült egy olyan kifejezést alkotnia, amire sokáig emlékezni fognak az emberek. Összekötik a nevével. És röhögnek rajta...
Szerintem nincs ebben semmi nevetnivaló! Inkább lehangoló. Tragikomikus.
Persze van valóságmagja ennek a kifejezésnek, de le kell hántani a magról a héját, hogy felfedjük, mit ért Viktor a fülkeforradalom alatt.
Orbán és csapata kíméletlen küldetéstudattal van megáldva. Meg akarják váltani a világos, benne a magyarságot. Szembeszállnak mindenkivel, aki véleményükkel nem ért egyet, szándékaikat akadályozza.
A fülkeforradalom gondolata csak fügefalevél, ami hatalmi ambícióik kendőzésére, leplezésére szolgál.
Azt akarják vele érzékeltetni, hogy a nép forradalmi változásokat kívánt, és arra hatalmazta fel őket, hogy vigyék végig és fejezzék be a rendszerváltó átalakításokat. De leginkább ők maguk hatalmazzák fel ezzel magukat a kétharmados parlamenti többség tudatában, ugyanis választási programjukban és kommunikációjukban nyoma sem volt annak, amit a választási győzelem óta csinálnak. Vagyis a nép anélkül emelte őket kétharmados hatalmi pozícióba, hogy pontosan megmondták volna, mit fognak csinálni a hatalom birtokában. Általános lózungokat mondtak, konkrétumokat nem. De mivel az emberek nagy részének elege volt az előző kormánypártokból, ellenszavazatukat a Fideszre voksolással fejezték ki.
De nézzük, mit is takar a gyakorlatban a fülkeforradalom fügefalevele!
"A mostanit megelőző, szavazáson kivívott forradalom 1947-ben volt (ezt kékcédulás választásoknak hívják), az is győzött. Rákosi tökön ragadta a népet, és a fülkék magányában kivívott szabadság a legsanyarúbb éveket hozta az országra. Pedig ha végigtekintünk a a világtörténelmen, mindig minden forradalom el szokott bukni. Ebből az a tanulság, hogy forradalmat csak választásokkal érdemes lebonyolítani.
Minden bizonnyal győzött a 2010-es fülkeforradalom is, mert vezére az évértékelő beszédben meg sem említette. Igaz, mást sem nagyon. Szóval túl vagyunk rajta.
A forradalmat bejelentő plakátok háborítatlanul porosodnak a közintézményekben, a forradalmárok nettó bére 50%-kal nőtt, és hogy ez finanszírozható legyen, a szegényebbek lelkesen lemondtak alacsony bérük egy részéről (békekölcsön?), a burzsujok és kispolgárok nyugdíj-megtakarítását besöpörték, az SCD nevű homályos eredetű cég tett egy visszautasíthatatlan ajánlatot Leisztingernek (lófejjel ébredt?), így most már a Balaton majd minden szállodája is „nemzeti” kézbe került, a sajtó pofájának befogásához minden feltétel adott, filozófusperek előkészítve, költségvetési tanács kiherélve, alkotmánybíróság leszerelve, új alkotmány készül, az ellenség pontosan megnevezve (a ballibsik és a hanyatló – de még mindig kellemetlenül erős – imperialista nyugat), politikai ellenfelek megfenyegetve, a társadalom terrorizálva, a köztársasági elnöki székben a forradalom emblematikus figurája ül, míg a minisztériumokban, köz- és kulturális intézmények élén ugyan nem szakértő, de hűséges káderek. (Felemlegethetném a „szakértelem csak egy bolsevista trükk” mondást, de hát most éppenséggel a „többség” mellőzi a szakértelmet, vagyis éppen Orbánék a bolsevikok; és nem csak a szószerinti jelentés miatt.)
De az is lehet, hogy Orbán megértette, hogy hülyét csinált magából ezzel a fülkeforradalommal. De a tragikomédia így is folytatódik."
Idézet innen: http://ibis.blog.hu/2011/02/08/gyozott_a_fulkeforradalom