2011. április 17., vasárnap

Szijjártó: "az új alaptörvény megvédi hazánkat"

Szíjjártó egymaga többet árt Orbán és a Fidesz népszerűségének, mint a kormány és a parlement összes rossz döntése. Szíjjártó ugyanis teljesen hiteltelenül tud kommunikálni. Íme egy újabb gyöngyszem:

---------

Az Országgyűlés olyan új alaptörvény elfogadására készül hétfőn, melyre minden magyar ember büszke lehet, a Széll Kálmán Terv intézkedéseivel pedig a magyarok élete is könnyebbé válik – közölte Szijjártó Péter, a miniszterelnök szóvivője szombaton.

A szóvivő a szombati tüntetésekre reagálva azt írta, az alaptörvény képes lesz arra, hogy megvédje Magyarországot „az olyan súlyos politikai bűnöktől, mint amilyeneket a Gyurcsány-korszak kormányai követtek el”. A Széll Kálmán-terv intézkedéseivel pedig – tette hozzá – „le fogjuk győzni az államadósságot, így Magyarország és a magyar emberek élete is jelentősen könnyebbé fog válni”.

Szombaton tűzoltók, rendőrök, katonák, börtönőrök és vámosok tüntettek a fővárosban, szakszervezeti vezetőik jelezték, hogy mindaddig folytatják demonstrációsorozatukat, amíg a kormánnyal meg nem állapodnak szerzett jogaik védelméről és az illetményük emeléséről. (Forrás: Hirtv.hu)

-----------


De mi a baj ezzel a nyilatkozattal?

Szíjjártó jó kommunikátor módjára végletekig igyekszik leegyszerűsíti a dolgokat, hogy a bárgyú honpolgár képes legyen felfogni. Ez nem is lenne baj, ha az, amit mond, köszönő viszonyban lenne a reális valósággal. Szíjjártóra ma már minden józan paraszt ésszel gondolkodó ember úgy tekint, mint üresfejű dumagépre, akinek az a szokása, hogy a feketéről azt állítja, fehér, a rosszról, hogy jó. Szíjjártó már régen hitelét vesztette! Amit beszél, nélkülözi a realitásérzéket a politikai korrektséget, a szavahihetőséget. Szíjjártó üres fecsegővé, politikai hasbeszélővé vált az emberek szemében. Ma már a vak is látja, hogy amit mond, súlytalan hülyeség. Illetve ha van benne valóság, akkor a feje tetejére állítva. Jóindulatúan azt lehetne mondani: Szíjjártó óriási szamárságokat mond. De ez így túlságosan elnéző vélemény lenne. Ugyanis ennél sokkal kártékonyabb, amit csinál. Még akkor is, ha esetleg a főnökének, Orbán Viktornak tetszik, hogy az ő szájaíze szerint magyarázza az istenadta népnek a világot, a politikai történéseket, a kormányzati intézkedéseket.

Vegyük sorra a Szíjjártó-nyilatkozat legkritikusabb pontjait!

1. Az új alaptörvényre "minden magyar ember büszke lehet"

Szíjjártó figyelmét elkerülte tán, hogy mennyi minden nem támasztja alá ezt a megállapítását?

Az mostmár tény, hogy az alkotmányt csak a FIDESZ és a KDNP parlamenti képviselői fogják megszavazni. Igaz, ez a parlamenti képviselők körében számolva kétharmad, de nem képviseli az összes magyar embert! Két parlamenti frakció részt sem vett az erőltetett alkotmány gyorstaplaló előkészítésben, a harmadik résztvett ugyan, de ellene fog szavazni. Hol van tehát ebben "minden magyar ember" parlamenti képviselete? Ez az alkotmány valójában a Fidesz-KDNP erőnek erejével keresztülvert alaptörvénye lesz, nem az egész népé, nem minden magyar emberé! Oktrojált alkotmány lesz - ezt aligha mossa le valaha is erről az alkotmányról bárki is!

A társadalom minden szegletéből hallatszottak hangok, amelyek kritizálták az alkotmányozás módját: a sietséget, az egyoldalúságot, a kormánypárti képviselők improvizált, követhetetlen javaslattömegét, ésszerűtlen, bárgyú, történelmietlen, midnen szakmai megfontolást nélkülöző, vadabbnál vadabb ötleteit. Komoly kritikát fogalmaztak meg alkotmányjogászok, bírák, más szakemberek. 

A kritikákat nem lehet takargatni azzal az érveléssel, hogy közel egymillió választópolgár küldte vissza a kérdőívet, amiben olyan álkérdésekre kellett válaszolni, amelyekkel kapcsolatban előre prognosztizálható volt a végeredmény! Ez a kérdőíves játék nem tekinthető érdemi társadalmi és szakmai vitának! A kérdőív azokkal az ominózus kérdésekkel csak arra volt jó, hogy megpróbálják takargatni vele az egyoldalú, antidemokratikus alkotmányozás tényét.

Jellemző a fideszesek magatartására, hogy fügefalevélnek tekintették Szili Katalint is, aki bevállalta a kérdőíves játékban való részvételt, kvázi baloldali hitelesítést adva a kérdőíves ál-társadalmasításnak, majd a fidesz-KDNP frakció olyan hálát mutatott neki mindezért, hogy egyetlen javaslatát sem fogadta el az alkotmányozás folyamatában, Szili önálló alkotmánytervezetét pedig plenáris vitára sem engedte.

Mindezek után hogyan is gondolhatná bárki - Szíjjártó urat kivéve -, hogy erre az alkotmányra valóban minden magyar ember büszke lesz! Az elkötelezett Fidesz-KDNP hívek igen, a másik oldal egyáltalán nem, a kettő között vacillálóknak pedig csak egy része. Semmiképp sem "minden magyar ember".

2. A Széll Kálmán Terv intézkedéseivel "a magyarok élete is könnyebbé válik"

Ez a másik állítás, amit egyedül Szíjjártó hisz el (ha egyáltalán elhiszi)!

A Széll Kálmán Terv az állami kiadások drasztikus csökkentését célozza. Ezt a tényt nem vitatja senki, a nyilvánosságra került számok egyértelművé teszik. Ha kiadáscsökkentésről - vagyis megszorításokról - van szó, akkor hogyan válik könnyebbé tőle a magyarok élete? Nem arról van szó, hogy csökkentik az állami kiadásokat? A munkanélkülieknek adott állami támogatást egy év helyett 3 hónapig adják. A rokkantnyugdíjban lévők közül 150 ezer ember elveszti a mostani juttatását, mert úgymond visszavezetik a munka világába. A vasutasok és családtagjaik elveszítik az ingyenjegyet, a rendvédelmi dolgozók a korengedményes nyugdíjazás lehetőségét stb. stb.

Ezeknek az embereknek az élete ezáltal könnyebbé válik, Szíjjártó úr? Sok százezer embert és családját érinti majd a Széll Kálmán Terv hátrányosan. Milyen tehát a hitelessége annak az állításnak, hogy e terv által "a magyarok élete is könnyebbé válik"?

3. Az alaptörvény képes lesz arra, hogy megvédje Magyarországot „az olyan súlyos politikai bűnöktől, mint amilyeneket a Gyurcsány-korszak kormányai követtek el"

Szíjjártó ebben a mondatban is ellentétét állítja annak, ami a valóság.

A Gyurcsány-korszakban olyan alaptörvénye és politikai rendszere volt az országnak, amikor az alkotmánybíróság, népszavazás és egyéb eszközök számtalan esetben akadályozták eredményesen a kormányzati akarat keresztülvitelét Hogy egy-egy konkrét esetben a kormányzati akarat korlátozása az eredményt, következményt tekintve helyes volt vagy sem, azt most hagyjuk figyelmen kívül! Csak a tényt állapítsuk meg, hogy hatékonyan, eredményesen működtek a politikai rendszerben a kormány túlhatalmának alkotmányos korlátai. Bizonyíték rá, hogy a Gyurcsány-kormányzat sok-sok kérdésben kényszerült meghátrálásra. Minden oldalról, sokféle eszközzel támadható és korlátozható volt. Ezt az alkotmány tette lehetővé, az ellenérdekelt politikai erők, érdekcsoportok, állampolgárok ki is használták.

Ezzel szemben az új alkotmány szemmel láthatóan tovább csökkenti az Alkotmánybíróság már amúgy is megkurtított jogkörét, és megszüntet vagy átalakít olyan további elemeket a politikai rendszerben, amik ellensúlyai lehetnének a kormánynak, vagy fékezhetnék akarata keresztülvitelében. Az új alkotmány Orbán Viktor és a Fidesz hatalmának kiterjesztését szolgálja, a lehetséges akadályokat igyekszik felszámolni, csökkenteni, ami egy valóságos egy(két) párti önkényuralom felé mozdítja el az ország politikai berendezkedését. A majdani alkotmányos keretek sokkal inkább lehetségessé teszik, hogy a kormányzó pártkoalíció "súlyos politikai bűnöket" kövessen el, mint az lehetséges volt a Gyurcsány-kormány idejében.

Ennyit Szíjjártó úr politikai realitásérzékéről (vagy a politikusi cinizmusáról)!

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése